BİZDEN HABERLER
Kuveyt’te İmzalar Atıldı… / Haziran 30, 2016

Kuveyt'in en büyük yatırımlarından biri olan Güney Al Mutlaa kenti projesi kapsamında açılan ihaleyi en düşük teklif ile Kolin İnşaat A.Ş. kazandı.

Kuveyt şehrinin güneyinde, yaklaşık 100 km2’lik bir alanda yeni oluşturulacak olan ve 350.000 kişinin yaşayacağı South Al Mutlaa Şehrinin ana yollarının ve ana altyapısının yapım işini kapsamaktadır.

Söz konusu projenin sözleşmesi 30 Haziran 2016’da imzalanmıştır.

Masalli-Astara Otoyolu İçin İmzalar Atıldı… / Haziran 24, 2016

313 km’lik Masallı-Astara Otoyolunun ilk kesiminin yapımı için sözleşme imzalandı.

24 Haziran’da sözleşmesi imzalanan iş kapsamında 22,15 km’lik 2x2 karayolu altyapı ve üstyapı işleri ile toplam 10 adet köprü ve çeşitli hidrolik sanat yapılarının yapılması vardır.

Sincan-Ankara-Kayaş Hattı Yeniden İnşa Ediliyor… / Mart 25, 2016

25 Mart’ta sözleşmesi imzalanan proje ile, Kayaş‐Ankara‐Sincan arasındaki mevcut demiryolu hatlarının hızlı tren, konvansiyonel hat ve banliyö hattı olarak birbirinden ayrılması ile tüm istasyon ve peronların metro standardında yeniden inşa edilmesini amaçlanmaktadır.

Proje; başkentin diğer toplu taşım sistemiyle entegre edilerek, yıllık yolcu sayısının 15 milyondan 60 milyona çıkarak her 2 dakikada bir banliyö seferi planlanmaktadır.

Hotamış Depolaması Törenle Açıldı… / Şubat 24, 2016

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Konya’da gerçekleştirdiği 42 adet tesisin toplu temel atma ve açılış merasimi Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun iştirakleriyle gerçekleştirildi. Bu tesislerden biri olan Hotamış Depolaması, Konya – Çumra Planlama kapsamında olup 77.110 ha arazi sulayacaktır.

Kasım 2016 tarihinde ise tesisin işletmeye alınması planlanmaktadır.

Dudullu-Bostancı Metrosu’nun Sözleşmesi İmzalandı… / Şubat 12, 2016

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü ile 12.02.2016 tarihinde için imzalar atıldı.

Proje 14,2 km uzunluğunda ve 13 istasyondan oluşan bir metro hattıdır. Bu hat 12,8 km uzunluğunda çift tüp tek hat TBM tüneli ve 1,4 km uzunluğunda tek tüp çift hat NATM tünelinden oluşmaktadır. Hat üzerinde 6 adet tünel tipi, 7 adet aç-kapa tipi olmak üzere toplam 13 adet istasyon inşaat, mimari ve ince işleri de tamamlanarak yapılacaktır. Güzergâh boyunca ayrıca gerekli noktalarda ara geçiş tünelleri ve makas bölgeleri teşkil edilecektir.

Çayyolu Depo Sahası ve Binaları Yapımı İçin İmzalar Atıldı... / Şubat 2, 2016

Proje kapsamında Çayyolu Depo Sahası ve Binaları (Atölye Binası, Isı Merkezi, Elektrik ve Trafo Merkezi, Hat Bakım Araçları Binası, Su Deposu ve Giriş Kontrol Binası toplamda ~15.000 m2 kapalı alan) tüm inşaat işleri (Park hatları arasında çelik sürücü platformları, betonarme yürüme yolları, kazıklı çevre kazısı ve kazıklı destek yapıları, toprakarme ve betonarme duvarlar, beton, asfalt kaplamalı alanlar, mevcut yağmursuyu ve atık su kutu menfez deplasmanı, otopark peyzaj ve çevre düzenleme dahil) yapılacaktır.

Kolin Türk Halk Müziği Koro Şefi Bircan Pullukçuoğlu’nu Kaybettik… / Ocak 9, 2016
Kolin Türk Halk Müziği Korosu şefi olan ve aynı zamanda TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı ve Yurttan Sesler Koro şefi sayın Bircan PULLUKÇUOĞLU’nu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. 

Sanatçıya Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
Doğankent, Kürtün ve Torul HES’e En Yüksek Teklif Kolin’den… / Aralık 21, 2015
Doğankent, Kürtün ve Torul Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklif Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den geldi. 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye, ön yeterlilik ve teklif için başvurusu kabul edilen 8 şirketin temsilcileri katıldı. 

İlk olarak bir tur elemesiz kapalı zarfla verilen tekliflerin ardından, dört elemeli turda teklifler alındı. Bu turların ardından açık artırma görüşmelerine geçildi. Yaklaşık 60 dakika süren ihalede en yüksek teklifi Kolin İnşaat A.Ş. verdi. 

Söz konusu santrallerden, Doğankent HES’in 74,5 MW, Kürtün HES’in 85 MW ve Torul HES’in 103,2 MW kurulu gücü bulunuyor.
T.C. Giresun Üniversitesi Doğankent Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu Hizmete Açıldı… / Aralık 11, 2015
Kolin A.Ş. tarafından Doğankent’e kazandırılan T.C. Giresun Üniversitesi Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu; Tirebolu Meslek Yüksek Okuluna bağlı olarak 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde “Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı Programı” ile hizmete açıldı. 

Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin’in okul ziyareti sırasında yaptığı açıklamada; Bu eserin Doğankent’e kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini belirterek, okulun eğitim ve öğretime açılması için çok çaba sarf ettiklerini ve nihayet 31 öğrenci ve 8 öğretim görevlisi ile faaliyete geçildiğini söyledi. 
Keçiören Metrosu’na Bakan Ziyareti... / Aralık 6, 2015
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yapımı devam eden Keçiören Metrosu’nda incelemelerde bulundu. Çalışmaları yerinde inceleyen Yıldırım Belediye İstasyonu’nda basın toplantısı düzenleyerek, hattın %99’unun tamamlandığını belirtti. Yıldırım, “En geç 2016’nın üçüncü çeyreğinde burayı hizmete almış olacağız. Mart ayının sonuna kadar deneme sürüşlerini başlatmış oluruz.” dedi. 
Kırkağaç'a Yeni Bir Okul... / Ekim 21, 2015
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Manisa'nın Kırkağaç ilçesine yapılacak olan 16 derslikli Yüzbaşı Tevfik Bey İlkokulu'nun temeli 21 Ekim'de törenle atıldı.

Temel atma törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Milletvekili Recai Berber, Kırkağaç Kaymakamı Dr. Mehmet Yeşilbaş, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Azerbaycan'da Yeni Bir Proje... / Ekim 7, 2015
Azerbaycan’da, Alat-Astara şehirleri arasındaki otoyolun Jalilabad-Shorsuulu kesiminin yapım işi. İş kapsamında 30,1 km 2x2 karayolu altyapı ve üstyapı işleri ile toplam 219 m uzunluğunda iki adet köprü ve çeşitli hidrolik sanat yapılarının yapılması vardır.
3. Havalimanı İçin İmzalar Atıldı / Mayıs 20, 2013
3 Mayıs 2013 tarihinde yapılan ihalenin Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa OGG (Ortak Girişim Grubu) tarafından kazanılmasının ardından sözleşme 20 Mayıs 2013 tarihinde imzalandı. 3 etaptan oluşan projenin 1. etabının 42 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. 3. Havalimanı Projesi, Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi olarak adlandırılıyor.
Geleneksel İnşaat ve Sanayi Devleri Ligi 17 Mart 2013 Tarihinde Başladı / Mart 17, 2013
5.sini düzenlediğimiz turnuvamız yardımlaşma, dostluk, sevgi gibi evrensel değerlerin yaşatılması ile futbolun heyecanını birleştirerek bu sene de bir sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. KANÇODER ile el ele vererek kanserli çocuklara destek olan ligimiz KANÇODER İnşaat ve Sanayi Devleri Futbol Turnuvası olarak adını değiştirmiştir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da turnuvamızın dostluk, sportmenlik, sevgi ve saygı çerçevesinde gerçekleşmesi dileğiyle… 
Yusufeli Barajı’nın Temeli Atıldı / Şubat 26, 2013
22 Kasım 2012 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olan Yusufeli Barajı’nın temeli 26 Şubat 2013'te törenle atıldı. Artvin ilinin 90 km güneybatısında, Çoruh Nehri üzerine inşa edilecek olan baraj enerji maksatlı olup, 270 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek dünyanın 3'ncü yüksek barajı olacaktır. 

Toplam depolama hacmi 2,2 milyar m3 olan barajın gövdesinde yaklaşık 2,9 milyon m3 beton kullanılacaktır. 540 MW kurulu gücündeki hidroelektrik santralin devreye girmesiyle yılda 1,827 milyar kW/h elektrik üretimi gerçekleştirecektir.

Tamamıyla Türk mühendisleri tarafından inşa edilecek olan baraj milli ekonomiye yılda 330 milyon TL katkı sağlayacaktır. Barajın inşa süresince ortalama 1000 kişi istihdam edilerek yöre ekonomisine de katkı sağlaması beklenmektedir. Barajın inşaatının 2018 yılını Mayıs ayında bitmesi planlanmaktadır.
Kolin Türk Sanat Müziği Korosu Konserleri Başlıyor / Şubat 2, 2013
Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türk Sanat Müziğini sevdirmek, geliştirmek ve yaşatmak adına Kolin İnşaat A.Ş. tarafından oluşturulan Kolin Türk Sanat Müziği korosu faaliyetlerine başlamıştır. İlk konserini 2 Şubat 2013 tarihinde verecektir.

Ankara Resim Heykel Müzesinde gerçekleştirecek olan Kolin Korosuna bütün Kolin çalışanları olarak başarılar diliyoruz.
Kolin İnşaat A.Ş. Elazığspor ve Giresunspor Profesyonel Futbol Takımlarına Sponsor Oldu / Ocak 24, 2013
Kolin İnşaat A.Ş. Elazığspor ve Giresunspor Profesyonel Futbol Takımlarına Sponsor Oldu. Spor Toto Süper Lig 2012-2013 sezonunda Elazığspor’a iki taraf arasında anlaşma sağlanarak sezon boyunca forma göğüs sponsorluğunu Kolin İnşaat A.Ş. üstlenmiştir. 

Kolin İnşaat A.Ş. ayrıca TFF 2. Lig takımlarından Giresunspor’a da forma göğüs sponsoru olmuştur.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Temel Atma Töreni / Aralık 22, 2012
Kolin İnşaat’ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale’de yapımını İÇDAŞ ile üstlendiği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Temel Atma Töreni 22 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirildi. Fakültenin temeli Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Kolin İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu tarafından atıldı. 
  
32.765 m2’lik arsa üzerinde yer alacak olan kampüs, alanında Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini de taşıyacak. 7 adet bloktan oluşan kampüste; idari ofisler, toplantı salonları, derslikler, kütüphane, spor kompleksi, dinlenme ve aktivite salonu, idari ve öğrenci yemek salonları, sığınak, dil laboratuvarı, atriyum, 1500 koltuk kapasiteli konferans salonu, seminer odaları ve fuaye sergi alanı bulunmaktadır. Fakültenin 18 ayda bitirilmesi planlanmaktadır.
Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi Öğrencileri Ankara’da... / Aralık 5, 2012
5 Aralık 2012 - 7 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara’ya gelen Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Kolin İnşaat A.Ş. tarafından düzenlenen gezi kapsamında Ankara’nın üniversitelerini, tarihi mekanlarını gezip; Kolin İnşaat Merkez binasını ziyaret etmişlerdir.
Türkiye'nin En Yüksek Barajı 'Yusufeli' İçin İmzalar Atıldı / Kasım 22, 2012
Limak- Cengiz- Kolin Ortak Girişimi'nin ihalesini kazandığı Yusufeli Barajı ve Hidro Elektrik Santral (HES) Projesi için 22 Kasım 2012 tarihinde imzalar atıldı.

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Artvin'in 70 km güneybatısında Çoruh Nehri üzerinde inşa edilecek dünyanın en yüksek 3. barajı, Türkiye'nin de en yüksek barajı olacak. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun da katıldığı imza törenine ayrıca DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ve Kolin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu katıldı. Çoruh havzasında inşa edilecek Yusufeli Barajı ve HES Projesi, tamamlandığında 270 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, çift eğrilikli beton kemer baraj tipinde ise dünyanın 3. yüksek barajı olacak.
Kahramanmaraş - Göksun Arası Göksun Tünelleri ve Viyadükleri Temel Atma Töreni / Kasım 20, 2012
Kahramanmaraş - Göksun arası Göksun Tünelleri ve Viyadükleri Temel Atma Töreni, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla 20 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirildi.
Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin Özelleştirme İhalesini Kolin ve Ortakları Kazandı / Kasım 12, 2012
Antalya, Burdur ve Isparta illerinin elektrik dağıtımını yapan Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklif Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu’ndan geldi.
 
Antalya, Burdur ve Isparta'da dağıtım yapan Akdeniz EDAŞ’ın 1,67 milyon abonesi bulunmakta.
Kolin Şirketler Grubu Bir Başarıya Daha İmza Attı / Ekim 8, 2012
Manisa-Soma’da bulunan kömür madeni sahası için Türkiye Kömür İşletmeleri Termik Santral Kurulma şartı ile rödövans ihalesini Kolin Şirketlerinden Hidro-Gen kazandı. Hidro-Gen, Soma Deniş Kömür Sahası’nda 450 MW’lık termik santral kuracak. Termik santralin yıllık çalışma süresi 6 bin saat olacak, kurulacak santral’in yılda 2.7 milyar kWh elektrik üretmesi bekleniyor. 

08 Ekim 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleşen imza törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Manisa milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Recai Berber ve Muzaffer Yurttaş katıldı. Hidro-gen adına imza, Kolin İnşaat A.Ş. yönetim kurulu başkanı Naci Koloğlu tarafından atıldı.
Şuhut’ta İlim ve Kültür Merkezi İçin Temel Atıldı / Ağustos 3, 2012
Şuhut İlim ve Kültür Merkezi’nin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sn. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla atıldı. Toplam 5 katlı ve 6.838 m2 kapalı alana sahip olacak 180 öğrenci kapasiteli merkezde derslikler, mescitler, kütüphane, internet odaları, yemek salonları ile yatakhaneler yer alacaktır.
Yapı Ligi Dostluk Turnuvası / Mart 18, 2012
Kolin İnşaat'ın düzenlediği Dostluk Turnuvasına İnşaat Sektörünün Dev Firmalarının bir araya geldiği turnuva 18 Mart Pazar günü 2012 sezonu büyük bir heyecanla başladı. 

Takımların isim listesi şöyle: Kolin - Yılcan,  Nurol Holding,  Teb,  Tav Esenboğa, Vera İnşaat, Özaltın İnşaat, Biltek İnşaat, Elimko, Vakıfbank Ebis, Tepe İnşaat, Rönesans Holding, Borusan Oto, İlci Holding, Metag İnşaat, Vakıfbank Gen.Müd., Eser İnşaat.
Niğde Çevre Otoyolu Törenle Ulaşıma Açıldı / Şubat 20, 2012
Niğde Çevre Otoyolu, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM, Niğde Valisi Alim BARUT, Nevşehir Valisi Abdurrahman SAVAŞ, Karayolları Genel Müdürü M. Cahit TURHAN, bölge milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katılımıyla 20 Şubat 2012 Çarşamba günü yapılan törenle kullanıma açıldı.  

Hizmete açılan Niğde Çevre Otoyolu, 10 km uzunluğunda ve Ankara-Pozantı Otoyolu’nun 41 km’lik Gölcük-Kemerhisar kesimi içinde yer alıyor.
    
Niğde Çevre Otoyolu ile Mersin ve Adana’dan gelen transit trafik ile Niğde şehir içi trafiği birbirinden ayrıldı ve Niğde’nin kuzeyinde yer alan Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Kırıkkale gibi yerleşim merkezlerine seyahat süresi daha da kısaldı. Böylece, Türkiye’nin özellikle tarım alanındaki en büyük üretim merkezi olan GAP ve Çukurova bölgelerinde üretilen ürünlerinin en kısa ve güvenli yoldan iç ve dış pazarlara ulaşması; ayrıca Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’ndeki zengin turizm merkezlerinin İç Anadolu ve Kapadokya Bölgesi’ne bağlantısı daha rahat oldu.
Keçiören Metrosu İçin İmzalar Atıldı / Şubat 2, 2012
2 Şubat 2012 tarihinde gerçekleşen Keçiören-Tandoğan Metrosu Yapım Sözleşmesi İmza Töreni ile Keçiören’i metrosuna kavuşturacak süreç başlatıldı. Sözleşme, konuşmaların ardından T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gülermak Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Güleryüz, Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu ve Altyapı Yatırımlar Genel Müdür Vekili Tahan tarafından imzalandı. 

850 bin nüfuslu Keçiören ilçesine ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıracak olan projenin 2,5 yılda tamamlanması planlanıyor.
Gümüşhane İli Kürtün İlçesi Nezihe Koloğlu Öğrenci Yurdu / Kasım 17, 2011
Akköy Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu; faaliyet göstermekte olduğu Akköy-I ve Akköy-II HES’lerinin bağlı bulunduğu Kürtün İlçesi’nde birçok sosyal ve kültürel amaçlı projelere destek sağlamaktadır.

Akköy Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu; faaliyet göstermekte olduğu Akköy-I ve Akköy-II HES’lerinin bağlı bulunduğu Kürtün İlçesi’nde birçok sosyal ve kültürel amaçlı projelere destek sağlamaktadır. Bunlardan biri de “204 kişilik NEZİHE KOLOĞLU ÖĞRENCİ YURDU”dur. Coğrafi yapısından dolayı, dağınık yerleşimin sözkonusu olduğu Kürtün’de Valilik ile görüşülerek, yurt yapılması konusunda karara varılmıştır. 

Bina, çevre düzenlemesi, donanımı ile tesis edilip her türlü harç, gider ve benzeri mali yükümlülüklerden ari olarak, ilgili mevzuatın öngördüğü maddi ve hukuki yeterliliklere haiz bir şekilde T.C. Gümüşhane Valiliği’ne devredilmesini kararlaştırılmıştır. Bu amaca yönelik olarak 17.11.2011 tarihinde Gümüşhane Valiliği ile Protokol imzalamış olup, 25.01.2012 tarihinde projenin inşaatına başlanmış ve 25.09.2012 tarihinde tamamlanmıştır. 

2012-2013 yılı Eğitim-Öğretim Yılının 2. yarıyıl döneminde hizmete açılacaktır. Zemin ve 4 kat olarak projelendirilen binanın oturma alanı 492 m2, toplam inşaat alanı ise 2.380 m2’dir. 1 adet çok amaçlı salon, 2 adet çalışma ofisi, 1 yemek salonu, 2 etüd odası, 51 adet 4 kişilik oda bulunmaktadır.  

Ankara- Pozantı Otoyolu Gölcük-Kemerhisar Kesimi (7. Kesim) Tamamlandı / Kasım 1, 2011
Türkiye’nin batısı ve kuzeyini güneyine bağlayan Ankara-Pozantı arasındaki güzergahta yoğun bir trafik yükü taşıyan, ancak fiziki ve geometrik standartları düşük olan mevcut devlet yoluna yüksek standartlı bir alternatif oluşturmak amacıyla başlatılan projenin 7. etabı tamamlanmıştır. 

Açılış töreni 1 Kasım 2011’de Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşmiştir.  
Metin Koloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Törenle Açıldı / Ekim 12, 2011
Kolin’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında Elazığ’da yapımını üstlendiği Metin Koloğlu Sağlık Meslek Lisesi ve Kız Yurdu Eğitim Kompleksi 12 Ekim 2011 tarihinde törenle açıldı. 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ Milletvekilleri Av. Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Elazığ Valisi Muammer Erol, İzmir Valisi Cahit Kıraç,Malatya Valisi Ulvi Saran, Milli Eğitim Müdürü Nihat BÜYÜKBAŞ, Koloğlu Ailesi, bürokratlar, okul öğretmenleri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen törende Demet Moğulkoç, Veysi Akın Koloğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım konuşma yaptı. 

Konuşmaların ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yaptıkları hizmetlerden dolayı Koloğlu Ailesi adına Metin Koloğlu'nun eşi Güzin Koloğlu'na plaket verdi.
Geleneksel İnşaat ve Sanayi Ligi Turnuvası Sonuçlandı / Haziran 29, 2011
29 Haziran günü Dorçe ile Tepe final maçında karşı karşıya geldi. 90 dakikalık çekişmeli bir mücadelenin ardından maç 2- 2 sona erdi. Penaltılarla 5- 4 olan final maçı Dorçe’nin şampiyonluğuyla sonuçlandı.
 
Turnuvamızı renklendiren Kolin İnşaat, Limak Holding, Nurol İnşaat, Özaltın İnşaat, Eser Holding, Dorçe Prefabrik Yapı, Metag İnşaat, Tepe İnşaat, Elimko, İlci İnşaat’a teşekkür ederiz.
Amasra Turu / Haziran 26, 2011

25.06.2011 Cumartesi günü firmamız personellerinin katılımıyla birlikte Amasra Turumuz gerçekleşmiştir. Sabah otobüs yolculuğu ile başlayan turumuz öğle saatlerinde Amasra'nın muhteşem doğası eşliğinde balık keyfi, ardından tekne turu ve Amasra Kalesi ziyareti sonucunda tekrar Ankara'ya dönüş ile sonlandırılmıştır.

Ankara'nın Yarım Asırlık İçme Suyu Rüyası Gerçekleşiyor / Nisan 29, 2011
Ankara ilimizin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak Gerede'den Çamlıdere Barajı'na yıllık 226 milyon m2 içme suyu taşıyacak olan 31,5 km uzunluğundaki isale hattı tünelinin temel atma töreni Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek ile Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun teşrifleriyle ve DSİ Genel Müdür Sayın Haydar Koçaker’in de aralarında bulunduğu protokolün katılımıyla 29.04.2011 tarihinde gerçekleştirildi.

T.C. Giresun Üniversitesi Doğankent Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu İnşaatı Tamamlandı. / Mart 10, 2010
Akköy Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu, sosyal ve kültürel amaçlı projelere destek sağlamak amacıyla, Giresun İli Doğankent İlçesinde, bina oturma alanı 862 m2, toplam inşaat alanı 5.226 m2, bodrum+5 kat olarak projelendirilen, 1 adet toplantı odası, 1 adet seminer odası ile 21 adet dersliği ve planlanan bölüm sayısı 4 olan “T.C. Giresun Üniversitesi Doğankent Veysi Akın Koloğlu Meslek Yüksek Okulu”nun bina, çevre düzenlemesi, sosyal tesisleri, lojmanı ve donanımı ile tesis edip, her türlü harç, gider ve benzeri mali yükümlülüklerden ari olarak, ilgili mevzuatın öngördüğü maddi ve hukuki yeterliliklere haiz bir şekilde adı geçen üniversiteye devredilmesini kararlaştırmıştır.

Bu amaca yönelik olarak, 10.03.2010 tarihinde Giresun Üniversitesi Rektörlüğü, Doğankent Kaymakamlığı ve Doğankent Belediye Başkanlığı ile müşterek bir protokol imzalanmış ve inşaat kısa sürede tamamlanmıştır.