İNŞAAT TAAHHÜT
KOLİN İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Başarıyla tamamlanmış dev projelerle dolu 37 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Kolin İnşaat’ın temelleri 1977 yılında Elazığ’da atılmıştır. Koloğlu Ailesi’nin mühendis üyeleri tarafından kurulan Şirket, günümüzde birçok farklı sektörde başarıyla hizmet vermektedir ve Türkiye’nin kalkınmasında etkin rol almaktadır. Kolin İnşaat, altına imza attığı her yatırımın Türkiye’yi ve Türk insanını temsil ettiğinin bilincindedir. Kolin Şirketler Grubu’nun amiral gemisi ve Grup’un bugünlere gelmesinde en önemli role sahip olan Kolin İnşaat, yaptığı işlerle bugün sadece Türkiye’de değil, dünya çapında adından söz ettiren bir şirket konumuna erişmiştir. 

Şirket, hızla gelişen Türkiye’nin alt yapısının kurulmasında ve daha kaliteli bir hayatın temellerinin atılmasında inşaat sektörünün oynadığı rolün bilinciyle çalışmakta, ülkemizde ve dünyada artan gereksinimlere en mükemmel cevabı verebilmek amacıyla sürekli olarak teknolojisini yenilemekte ve bilgi birikimini genişletmektedir. Araştırmak, öğrenmek ve bilgiyi en uygun biçimde hayata geçirmek, her zaman yenilenmek temel hedeflerindendir.

Kolin İnşaat, Çanakkale’den Gümüşhane’ye, Trabzon’dan Şanlıurfa’ya, İzmir’den Artvin’e kadar Türkiye’nin dört bir yanında birçok projeyi gerçekleştirmektedir.

Faaliyet alanını Türkiye ile sınırlı tutmayan Kolin İnşaat; başarılı, sağlam ve istikrarlı bir grafik çizerek dünya çapında da tercih edilen güvenilir bir marka olarak öne çıkmaktadır. Libya’dan Azerbaycan ve Uganda’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada faaliyetlerini sürdüren Kolin İnşaat; Libya/Tripoli ve Uganda/Kampala’da bulunan yurt dışı ofisleriyle müşterilerine kolay ulaşım fırsatı sağlamakta ve dünya çapında etki alanını genişletmektedir.

Geniş faaliyet yelpazesinde kaliteli hizmetle fark yaratan bir şirket...
Kolin İnşaat’ın hizmet yelpazesi, Gruba bağlı şirketlerin çalışmalarıyla da desteklenmektedir. Kolin İnşaat; birbirinden farklı alanlarda pek çok projeyi gerçekleştirebilme yeteneğini verimlilik ve kalite anlayışıyla birleştirerek çalışmalarını sürdürmekte, bu özelliği ile sektörde fark yaratmaktadır. Şirket; otoyol, karayolu, köprü, viyadük, demiryolu, tünel, liman, baraj ve HES, modern sulama sistemleri, arıtma sistemleri, su nakil hatları, taşkın koruma yapıları, endüstri kompleksleri, boru hatları yapımı, toplu konut, otel, hastane, ofis binaları ve askeri tesisler, bina-konut projeleri, enerji, haberleşme ve taşımacılık projelerine kadar uzanan geniş bir yelpazede birçok projeye imza atmaktadır. 

Yurt içinde ve yurt dışında saygın bir kuruluş olan Kolin İnşaat gerçekleştirdiği faaliyetlerin her aşamasında sistemli ve sürekli takiple sağladığı denetim; çevre, sağlık ve güvenlik konularındaki değişmez politikalarıyla ifade edilmektedir. Yaptığı tüm çalışmaları ulusal ve uluslararası kalite, çevre ve güvenlik yönetmeliklerine göre sürdüren Kolin İnşaat, sektöründe ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarını aynı anda alan ilk şirket olma özelliğine sahiptir.

Nitelikli insan kaynağıyla sürdürülebilir büyüme... 
İstikrarlı bir biçimde büyümeyi sürdüren Kolin İnşaat, her yeni projeyle birlikte teknik yeterlilik ve kapasite kullanımını da artırmaktadır. Ağırlığını inşaat, makine, elektrik, çevre mühendislerinin, mimarların ve teknisyenlerin oluşturduğu insan kaynağı, kaydedilen büyümeye paralel olarak devamlı bir artış göstermektedir. 2013 sonu itibarıyla 883’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 3241 kişi Kolin İnşaat bünyesinde çalışmaktadır. Personel sayısı şantiyelerin durumuna ve sezona bağlı olarak değişim göstermektedir. Yüksek nitelikli insan kaynağı sayesinde, son 5 yıl içerisinde kendi sektörünün en iyi şirketleri arasında gösterilmekte olan Kolin İnşaat’ın bu özelliği en önemli rekabet üstünlüklerinden biri olmaktadır.

Seçkin kurum ve kuruluşlara üyeliklerle, sektöründe söz sahibi
Sektörel oluşumların en aktif katılımcıları arasında yer alan Kolin İnşaat; Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Asfalt Müteahhitleri Derneği, Uluslararası Yol Federasyonu, Dünya Su Konseyi, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Yollar Türk Milli Komitesi, Amerikan Şirketler Türkiye Derneği, Dünya Ticaret Merkezi Birliği, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ve Türkiye Müteahhitler Birliği üyesidir. Şirket ayrıca NATO Güvenlik Belgesi, Limitsiz Müteahhitlik Karnesi ve Uluslararası Müteahhitlik Karnesi’ne sahiptir. 

Saygın, güvenilir, güçlü
Hızla değişen piyasa koşullarında, dünya çapında ortaklıklara hazır olan Kolin İnşaat; ileri derecede yetkinliği ve mali gücüyle sektörünün uluslararası klasmanında değerlendirilmektedir. 1977 yılında kurulduğundan bu yana başarılı projelere imza atan Kolin İnşaat, uluslararası müteahhitlik otoriteleri açısından en saygın dergi kabul edilen Engineering News Record Magazine tarafından 2013 yılında belirlenen “The Top 250 Global Contractors” (Dünyanın En İyi 250 Müteahhitlik Firması) listesinde 238. Sırada yer alırken yine aynı dergi tarafından yayınlanan “The Top 250 International Contractors” listesinde 242. sırada yer almıştır.

Güçlü finansmanıyla değerli bir iş ortağı
Sağlam finansal yapısıyla dikkat çeken Kolin İnşaat, ulusal pazarda olduğu kadar uluslararası finans piyasalarında da “mali gücü yüksek bir şirket” olarak değerlendirilmektedir. Büyük banka ve finans kuruluşları ile uzun vadeli ortaklık ve işbirliği anlayışına dayalı ilişkiler geliştirmekte olan Kolin İnşaat, farklı ölçeklerdeki projelerine ulusal ve uluslararası kuruluşlardan en iyi koşullardafinans desteği sağlayabilecek kredibiliteye sahiptir. Şirketin finansman sağladığı ve işbirliği içerisinde olduğu uluslararası kuruluşlar arasında Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası (EIB), İslami Kalkınma Bankası, Abu Dhabi Kalkınma Fonu, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Arap Fonu (AFSED), Uluslararası Japon İşbirliği Ajansı (JICA), Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Kuruluşu (USAID), UNOPS ve Saudi Fund yer almaktadır. 


Fotoğraflar
KOLSAN İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİC. A.Ş.
Kolsan A.Ş., uluslararası standartlardaki PVC tünel tipi drenaj borularının Türkiye’deki ilk üreticisidir.

1976 yılında kurulan Kolsan A.Ş., hazır beton, PVC tünel tipi (atnalı kesitli) drenaj borusu, su tutucu conta üretimi ve satışı alanlarında faaliyet göstermektedir. Uzun yıllardır sektöre liderlik etmesinin ardında güçlü altyapısı, bağlılık, kaliteye olan inanç ve hoşgörülü yaklaşım yatmaktadır. Şirket, TSE Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi, TSEK Kritere Uygunluk Belgesi, ISO 9001:2008 Kalite Güvence Belgesi sahibidir.

Uluslararası standartlardaki PVC tünel tipi drenaj borularının Türkiye’deki ilk üreticisi olan ve bugün sektörün öncüsü konumunda bulunan Kolsan A.Ş. %95 pazar payına sahiptir.

PVC tünel tipi drenaj boruları ve şev stabilizasyon hücreleriyle maksimum verim ve koruma
Kolsan A.Ş. tarafından üretilen PVC Tünel Tipi Drenaj Boruları, yapıları itibarı ile yeraltı ve yerüstü sularının drenajında mükemmel görev yapmaktadır. Tamamlanmasına vesile olduğu projelerde kullanılan borular ile suların deşarj kanallarına aktarılması sağlanmakta,böylece yapının temelinin, altyapısının çökmesi engellenmektedir.

Bunun yanında ithal edilen küçük çaplı drenaj boruları ve Şev Stabilizasyon Hücreleri ile eğimli arazilerdeki toprağın erozyon,heyelan gibi nedenlerle yok olması engellenmiştir.

Kolsan Hazır Beton: Hazır betonda kalite sunan güvenilir bir tedarikçi
Kolsan İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1996 yılında Kolsan Hazır Beton adıyla Afyon’da hazır beton üretim ve satışına başlamıştır.

Ankara’da ilk tesisini Eryaman’da 2010 yılında faaliyete başlatan Kolsan Hazır Beton, daha sonra Mamak Tesisi ve Keçiören-Tandoğan metro hattı için AKM tesisini kurmuştur. 

Kolsan Hazır Beton yüksek müşteri memnuniyeti hedefi ve üstün hizmet anlayışı ile, üretimin ilk aşaması olan malzeme teminini, betonun sağlıklı bir şekilde yerine ulaşımını, sahibi olduğu standartlarda beton teslimatını, tesislerin sistematik kontrol ve bakımlarını kapsayan tüm üretim sürecindeki profesyonelliği ile kalitesinin sürekliliğini sağlamaktadır. Özel hassasiyet gerektiren betonlarda,uzman kadrosu ile kaliteli üretim gerçekleştirmektedir. Şirket’in, dünya standartlarına uygun modern tesisleri bulunmaktadır.

Kolsan Hazır Beton’un başarısının ardında; öncelikle güçlü bir grup yapısına sahip olması, genç ve dinamik insan kaynağı ve inovasyona verdiği önem bulunmaktadır. Bütün bunların getirdiği hız ve yaratıcılık Kolsan Hazır Beton’u güçlü ve sürdürülebilir kılmaktadır.

Kolsan Hazır Beton faaliyette bulunduğu bölgelerde irili ufaklı birçok projenin hazır beton tedarik işlerini almış ve bulunulan taahhütler dahilinde tümünü başarı ile gerçekleştirmiştir. Ankara’da Çankaya ve Eryaman’dan, Pursaklar ve Kazan’a kadar; Afyon yöresinde Emirdağ ve Çay’dan Sandıklı’ya kadar önemli projelerde Kolsan Hazır Beton imzası bulunmaktadır. Şirket, bu bölgelerin pazar payı en yüksek ve en güçlü hazır beton kuruluşlarından biridir.

Dünya standartlarına uygun modern Kolsan Hazır Beton Tesisleri her bir tesis için minimum 120 m³/saat ve Ankara tesisleri için kurulu gücü 400 m³/saat üretim kapasitesine sahiptir. 

Bütün tesislerinde kurmuş olduğu TSE TS EN 206-1 normlarına uygun laboratuvar ile C12’den C40’a kadar muhtelif sınıflarda, sınıf mukavemetlerinin daima üstünde mukavemet güvencesini vermektedir.

Kolsan Hazır Beton; Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) üyesidir, Kalite Güvence Sistemi (KGS)’ne tabidir; hem agrega hem de hazır betonda (TSE) belgesine, agregada (CE) belgesine ve ayrıca (G) belgesine sahiptir. Şirket, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir. Gerek sektörle alakalı bölgesel veya ulusal kongre, seminer ve eğitimleri gerekse yazılı yayınları takip ederek sektördeki gelişme ve yeniliklerden hiçbir zaman uzak kalmamaktadır. Bununla birlikte, deneyimli iş gücü, Ar-Ge ve inovasyon kabiliyeti ile, faaliyette bulunduğu bölgelerde kalite öncülüğünü sürdürmektedir. 2014 yılında iş hacmini artırarak, kaliteyle özdeşleşen güvenilir tedarikçi konumunu pekiştirmeyi hedeflemektedir.


Fotoğraflar