İNŞAAT TAAHHÜT
ARMİN ELEKTRİK İNŞAAT SANAYİ VE TİC A.Ş
Armin; yurtiçi ve yurtdışında inşaat ve endüstriyel tesislerin elektrik tesisat ve donanımlarıyla bunlara bağlı işkollarının gerektirdiği taahhüt işlerini üstlenmek ve bunların teminini sağlamak amacıyla 2000 yılında kuruldu.

Armin, elektromekanik, enerji iletimi-üretimi, akıllı bina otomasyonu, otoyol aydınlatma, enerji dağıtımı ve telekomünikasyon alanlarındaki yatırımları için anahtar teslimi birçok projeye imza atmakta, işletmelerin elektrik ve otomasyon projelerinin oluşturulması, malzeme ve ekipman temini, üretim montaj, devreye alma ve bakımlarının yapılmasında her zaman değişim ve gelişim odaklı hareket eden mühendis ve diğer teknik kadrosuyla hizmet vermektedir.

Sahip olduğu kalifiye işgücü ve modern makine-teçhizat parkı ile hızlı ve kaliteli işlere imza atabilmesi Armin’i sektörün aranan firmalarından biri yapmaktadır.

Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak projelerde yer alan Armin; otoyol aydınlatması, enerji nakil hatları tesis edilmesi, Telekom hatlarının yapılması gibi birçoğu devlet yatırımı olan önemli yatırımlar gerçekleştirmekte, yarattığı istihdam ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.


Fotoğraflar
GEOMED GEOTEKNİK MÜŞAVİRLİK, ETÜD, DENETİM VE TİC A.Ş
Geomed 2000 yılından beri zemin mekaniği ve temel mühendisliği etüt, proje, uygulama ve müşavirlik alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirket; Türkiye’nin yanı sıra Afganistan, Libya, Rusya, Azerbaycan, Ürdün başta olmak üzere pek çok ülkede yol ve tünellerin zemin etüt ve tasarımlarıyla ilgili mühendislik, müşavirlik ve kontrollük hizmetleri vermektedir. Geomed ayrıca bu hizmetlere bağlı olarak uzmanlık gerektiren inşaat ve taahhüt işlerini de yerine getirmektedir. Geoteknik etüt tasarım ve projelendirme alanında yüzeysel ve kazıklı temeller, heyelan etütleri ve çözümleri, şev destekleme sistemleri, derin kazı çözümleri, donatılı istinat yapıları, tünellerin geoteknik problemlerine çözümler geliştirme konularında deneyimli olan Geomed ayrıca; sahip olduğu ekipman ile Türkiye ve yurtdışında birçok fore kazık, mini kazık, zemin ve kaya ankrajı, zemin çivisi, kaya bulonu uygulamasını da gerçekleştirmektedir.

Türkiye’de bir ilk: Hidrostatik profil ölçer uygulaması

İnklinometre, ekstensometre gibi aletsel gözlem ekipmanının kurulumu, periyodik okuma alım ve raporlanmasıyla geoteknik projelerin uygulama sonrası belli bir dönem izlenerek denetlenmesi ve kazık süreklilik testlerinin yapılması Geomed’in diğer faaliyet alanları içerisinde yer almaktadır. Şirket; yüksek yol dolgularının konsolidasyon oturmalarının aletsel izlenme yöntemleri içinde en pratik yol olan hidrostatik profil ölçer uygulamasını Türkiye’de ilk kez gerçekleştirerek sektörde bir ilke imza atmıştır.
 
Ankara-Sivas Hızlı Tren Demiryolu Projesi

Geomed’in 2009 yılında üstlendiği önemli projelerin başında, Ankara-Sivas Hızlı Tren Demiryolu projesi kapsamında bulunan viyadük, tünel, yüksek yarma, dolgu ve zayıf zemin geçişleri gibi proje elemanları için ürettiği güvenli ve ekonomik çözümler gelmektedir.


Fotoğraflar
KOLİN İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Başarıyla tamamlanmış dev projelerle dolu 37 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Kolin İnşaat’ın temelleri 1977 yılında Elazığ’da atılmıştır. Koloğlu Ailesi’nin mühendis üyeleri tarafından kurulan Şirket, günümüzde birçok farklı sektörde başarıyla hizmet vermektedir ve Türkiye’nin kalkınmasında etkin rol almaktadır. Kolin İnşaat, altına imza attığı her yatırımın Türkiye’yi ve Türk insanını temsil ettiğinin bilincindedir. Kolin Şirketler Grubu’nun amiral gemisi ve Grup’un bugünlere gelmesinde en önemli role sahip olan Kolin İnşaat, yaptığı işlerle bugün sadece Türkiye’de değil, dünya çapında adından söz ettiren bir şirket konumuna erişmiştir. 

Şirket, hızla gelişen Türkiye’nin alt yapısının kurulmasında ve daha kaliteli bir hayatın temellerinin atılmasında inşaat sektörünün oynadığı rolün bilinciyle çalışmakta, ülkemizde ve dünyada artan gereksinimlere en mükemmel cevabı verebilmek amacıyla sürekli olarak teknolojisini yenilemekte ve bilgi birikimini genişletmektedir. Araştırmak, öğrenmek ve bilgiyi en uygun biçimde hayata geçirmek, her zaman yenilenmek temel hedeflerindendir.

Kolin İnşaat, Çanakkale’den Gümüşhane’ye, Trabzon’dan Şanlıurfa’ya, İzmir’den Artvin’e kadar Türkiye’nin dört bir yanında birçok karayolu, demiryolu, liman, konut, endüstriyel tesis, sulama ve baraj projeleri gerçekleştirmektedir.

Faaliyet alanını Türkiye ile sınırlı tutmayan Kolin İnşaat; başarılı, sağlam ve istikrarlı bir grafik çizerek dünya çapında da tercih edilen güvenilir bir marka olarak öne çıkmaktadır. Libya’dan Azerbaycan ve Uganda’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada faaliyetlerini sürdüren Kolin İnşaat; Libya/Tripoli ve Uganda/Kampala’da
bulunan yurt dışı ofisleriyle müşterilerine kolay ulaşım fırsatı sağlamakta ve dünya çapında etki alanını genişletmektedir.

Geniş faaliyet yelpazesinde kaliteli hizmetle fark yaratan bir şirket...
Kolin İnşaat’ın hizmet yelpazesi, Gruba bağlı şirketlerin çalışmalarıyla da desteklenmektedir. Kolin İnşaat; birbirinden farklı alanlarda pek çok projeyi gerçekleştirebilme yeteneğini verimlilik ve kalite anlayışıyla birleştirerek çalışmalarını sürdürmekte, bu özelliği ile sektörde fark yaratmaktadır. Şirket; otoyol, karayolu, köprü, viyadük, demiryolu, tünel, liman, baraj, modern sulama sistemleri, arıtma sistemleri, su nakil hatları, taşkın koruma yapıları, endüstri kompleksleri, tamir ve bakım atölyeleri, boru hatları yapımı, toplu konut, otel, hastane, ofis binaları ve askeri tesisler, bina-konut projeleri, enerji, haberleşme ve taşımacılık projelerine kadar uzanan geniş bir yelpazede birçok projeye imza atmaktadır. 

Yurt içinde ve yurt dışında saygın bir kuruluş olan Kolin İnşaat gerçekleştirdiği faaliyetlerin her aşamasında sistemli ve sürekli takiple sağladığı denetim; çevre, sağlık ve güvenlik konularındaki değişmez politikalarıyla ifade edilmektedir. Yaptığı tüm çalışmaları ulusal ve uluslararası kalite, çevre ve güvenlik yönetmeliklerine göre sürdüren Kolin İnşaat, sektöründe ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarını aynı anda alan ilk şirket olma özelliğine sahiptir.

Nitelikli insan kaynağıyla sürdürülebilir büyüme... 
İstikrarlı bir biçimde büyümeyi sürdüren Kolin İnşaat, her yeni projeyle birlikte teknik yeterlilik ve kapasite kullanımını da artırmaktadır. Ağırlığını inşaat, makine, elektrik, çevre mühendislerinin, mimarların ve teknisyenlerin oluşturduğu insan kaynağı, kaydedilen büyümeye paralel olarak devamlı bir artış göstermektedir. 2013 sonu itibarıyla 883’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 3241 kişi Kolin İnşaat bünyesinde çalışmaktadır. Personel sayısı şantiyelerin durumuna ve sezona bağlı olarak değişim göstermektedir. Yüksek nitelikli insan kaynağı sayesinde, son 5 yıl içerisinde kendi sektörünün en iyi şirketleri arasında gösterilmekte olan Kolin İnşaat’ın bu özelliği en önemli rekabet üstünlüklerinden biri olmaktadır.

Seçkin kurum ve kuruluşlara üyeliklerle, sektöründe söz sahibi
Sektörel oluşumların en aktif katılımcıları arasında yer alan Kolin İnşaat; Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Asfalt Müteahhitleri Derneği, Uluslararası Yol Federasyonu, Dünya Su Konseyi, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Yollar Türk Milli Komitesi,
Amerikan Şirketler Türkiye Derneği, Dünya Ticaret Merkezi Birliği, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği ve Türkiye Müteahhitler Birliği üyesidir. Şirket ayrıca NATO Güvenlik Belgesi, Limitsiz Müteahhitlik Karnesi ve Uluslararası Müteahhitlik Karnesi’ne sahiptir. 

Saygın, güvenilir, güçlü
Hızla değişen piyasa koşullarında, dünya çapında ortaklıklara hazır olan Kolin İnşaat; ileri derecede yetkinliği ve mali gücüyle sektörünün uluslararası klasmanında değerlendirilmektedir. 1977 yılında kurulduğundan bu yana başarılı projelere imza atan Kolin İnşaat, uluslararası müteahhitlik otoriteleri açısından en saygın dergi kabul edilen Engineering News Record Magazine tarafından 2013 yılında belirlenen “The Top 250 Global Contractors” (Dünyanın En İyi 250 Müteahhitlik Firması) listesinde 238. Sırada yer alırken yine aynı dergi tarafından yayınlanan “The Top 250 International Contractors” listesinde 242. sırada yer almıştır.

Güçlü finansmanıyla değerli bir iş ortağı
Sağlam finansal yapısıyla dikkat çeken Kolin İnşaat, ulusal pazarda olduğu kadar uluslararası finans piyasalarında da “mali gücü yüksek bir şirket” olarak değerlendirilmektedir. Büyük banka ve finans kuruluşları ile uzun vadeli ortaklık ve işbirliği anlayışına dayalı ilişkiler geliştirmekte olan Kolin İnşaat, farklı ölçeklerdeki projelerine ulusal ve uluslararası kuruluşlardan en iyi koşullardafinans desteği sağlayabilecek kredibiliteye sahiptir. Şirketin finansman sağladığı ve işbirliği içerisinde olduğu uluslararası kuruluşlar arasında Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası (EIB), İslami Kalkınma Bankası, Abu Dhabi Kalkınma Fonu, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Arap Fonu (AFSED), Uluslararası Japon İşbirliği Ajansı (JICA), Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Kuruluşu (USAID), UNOPS ve Saudi Fund yer almaktadır. 


Fotoğraflar
KOLSAN İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİC. A.Ş.
Hazır beton, PVC tünel tipi (At nalı kesitli) drenaj borusu, su tutucu conta üretimi ve satışı alanlarında faaliyet göstermekte olan Kolsan, çeşitli ebatlarda şev stabilizasyon hücresi satışını da gerçekleştirmektedir. 1976 yılında kurulan şirket aynı zamanda, Türk Pirelli lastikleri bayiliğini yürütmektedir. Kolsan gücünü; özverili personeli, güçlü altyapısı, modern makine parkı ile dinamik kardeş kuruluşlarından almaktadır.

Hazır betonda yüksek kapasite, üstün kalite

Hazır beton üretimindeki 38 yıllık deneyimi, en son teknolojiyi kullanımı ve üretim titizliğiyle öne çıkan Kolsan; Artvin, Afyon, Giresun-Tirebolu ve Ankara-Eryaman’da bulunan modern tesislerinde özel katkılı beton tipleri dahil her çeşit betonun üretimini gerçekleştirmektedir. Şirket; okul, hastane, iş merkezi, köprü inşaatlarından deprem konutlarına kadar pek çok bina ve altyapı projesinde tercih edilen bir markadır. Yıllık 800.000 m3kapasite ile üretim yapan Kolsan, hazır beton üretimindeki agrega ihtiyacını kırma taşla karşılamakta ve ürünlerinde standart limitlerin üstünde yüksek basınç dayanımı elde etmektedir. Türkiye Hazır Beton Birliği üyesi olan Kolsan’ın tesislerinde, kalite kontrol ekibinin bilgisayarlı denetimi altında, TSE ve KGS (Kalite Güvence Sistemi) standartlarına uygun üretim yapılmaktadır.

Tünel tipi drenaj borusu üretiminde Türkiye’de tek marka

Kolsan, uluslararası standartlardaki PVC tünel tipi drenaj borularının Türkiye’deki ilk ve tek üreticisidir. Şirket ayrıca, Türkiye’de üretilmeyen DN 50 mm yuvarlak kesitli drenaj borusunu ithal eden yine tek firma olarak bu ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Altyapı inşaatları, karayolu, otoyol, demiryolu, spor sahaları, bina temelleri, havaalanı ve baraj inşaatları ile sulama kanalları drenajlarına uzanan geniş bir kullanım alanına sahip olan tünel tipi drenaj boruları; suların deşarj kanallarına aktarılmasını sağlamakta; yapının temelinin, altyapısının çökmesini engellemektedir. DN 100, DN 150 ve DN 200, DN 315, DN 355 at nalı kesitli, TSEK belgeli, DIN 4262 FORM F standartlarına uygun Kolsan tünel borularının kalitesi; Alman Süddeutsches Kunststoff-Zentrum (SKZ) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından da test edilerek belgelenmiştir.

Şev stabilizasyon malzemesi

Erozyonu önleyici şev koruma işlevi olan, kolay uygulanabilen, hafif, esnek, çok hücreli ve estetik bir sistemdir. Kolsan, Türkiye’de üretilmeyen, şevlerin ve eğimli arazilerin erozyondan korunmasını sağlayan şev stabilizasyon hücrelerinin Türkiye’de satışını gerçekleştiren az sayıdaki firmalardan birisidir. Türkiye Pazarının bu malzemeyi kabullenmesi ile, Kolsan A.Ş. bu malzemenin üretimini de üstlenecektir.

PVC su tutucu conta

Kolsan; kimyasal maddelere, tuz, asit, alkali eriyiklerine ve mikroorganizmalara karşı dayanıklı olan su tutucu contalar üretmektedir. Kolsan contaları barajlardan, sulama kanallarına, su tasfiye tesislerinden rıhtımlara, hidrolik santrallerden köprülere ve endüstriyel yapılara kadar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Kolsan su tutucu contaları istenen mekanik, termik ve kimyasal değerleri sağlayacak şekilde TS 3078 standartlarında üretilmektedir. Şirket, bu tiplerin yanı sıra müşterilerinin isteği doğrultusunda, özel şartnamelere uygun teknik özelliklerde ve kesitlerde de üretim yapabilmektedir.


Fotoğraflar
KL YAPI ÇELİK İMALAT VE TİCARET A.Ş.
20 yılı aşkın tecrübeye sahip yönetim kadrosu ve teknik personeli ile, her türlü prefabrik bina, kalıcı çelik yapı, çelik depolar, sanayi tesisleri, yaşam konteynerleri, kumanda kabinleri, güvenlik kulübeleri, WC/Duş üniteleri gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere 47,107 m2 alan üzerinde kurulmuş olan,12,000 m2 kapalı alana sahip son teknoloji makine ve CNC üretim hatları ile 2014 yılı başından beri imalat faaliyetlerine başlamış bulunmaktadır.
Her türlü konteyner, prefabrik/çelik yapı, kalıcı konut ve ağır çelik imalatlar konusundaki ihtiyaçlarınızı hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde, çevreye ve insana saygı prensipleri içerisinde, azami verimlilik ilkesi ile karşılamak firmamızın temel amacımızdır.

Konteynerler :
Esnek tasarım ve üretim özellikleri, kurulu veya demonte olabilmesi ile kolay taşınma ve yeniden kullanılabilme imkanı sunmaktadır. Daha büyük alanlı kullanım ihtiyaçları için tek, iki veya üç katlı konteyner birleşimleri ile bina çözümleri de oluşturulabilmektedir. Acil yerleşim üniteleri, ofisler, WC/Duş alanları, GSM Kabinleri, güvenlik noktaları, malzeme konteynerleri, soğuk depolar gibi birçok ihtiyaca yönelik kullanılabilmektedir.
Panel Sistemli Prefabrik Binalar :
KL YAPI'nın otomatik CNC roll form hatlarında ürettiği profillerin tamamen kaynaksız teknoloji ile birleştirilmesi ile oluşturulan panel sistemli prefabrik binalar, esnek tasarımı, paketli olarak kolay taşınabilme özelliği ile her türlü iklim koşuluna uygun olarak üretilmektedir. Tek kat dışında, iki ve üç katlı olarak da üretilebildiği için alan  sıkıntısı bulunan projeler için avantaj sağlamaktadır.

Kalıcı Yapılar :
Konutlar, okullar, hastahaneler, prestij binaları, villalar ve diğer ticari amaçlı yapılar, KL YAPI'nın Kalıcı Yapı ürün yelpazesinde sunduğu çözümlerden yalnızca bazılarıdır. CNC profil çekme hatlarında üretilen galvanizli ince cidarlı profiller kaynaksız olarak birleştirilmektedir.Duvar panelleri, döşeme panelleri, çatı makasları ve ana çelik karkas ayrı ayrı üretilip paketlenerek montaj sahasına sevk edilmektedir. Bu şekilde daha süratli üretim, sevkiyat ve montaj kolaylığı sağlanmakta ve ekonomik açıdan avantaj yaratılmaktadır.

Ön Üretimli Çelik Yapılar :
Yüksek ve geniş açıklıklı yapı ihtiyaçları için hızlı ve ekonomik çözümler sunan ön üretimli çelik yapılar, esnek ebatları, süratli üretimi, kolay sökülüp takılabilme özelliği ile uzun yıllar rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. İsteğe göre izolasyonlu veya izolasyonsuz çatı ve cephe kaplamaları kullanarak, depolar, üretim tesisleri, uçak hangarları, endüstriyel tesisler, arıtma tesisleri, alışveriş merkezleri, servis istasyonları, showroom binaları gibi birçok yapı çözümü oluşturulabilmektedir.Fotoğraflar
LİBYA EL HEDEF EL HENDESİ A.Ş
Libya El Hedef El Hendesi, 2007 yılında Libya’nın başkenti Trablus’ta kurulmuştur. Müteahhitlik hizmetleri veren ve halen devam eden 2 projesi bulunan şirketin; %65 hissesi Kolin A.Ş.’ye, %35 hissesi ise Libyalı özel şahıslara aittir.
MURTEZAOĞLU İNŞAAT SANAYİ VE TİC. A.Ş.

1930 yılında kurulan, %88 hissesi 1999 yılında Koloğlu Ailesi tarafından devralınan Murtezaoğlu İnşaat bugün; tamamlanan ve devam eden altyapı, üstyapı, demiryolu, köprü ve benzeri inşaat projeleriyle başarılı bir performans sergilemektedir.

Murtezaoğlu İnşaat 2009 yılında; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen Bağcılar-TEM Otoyol Tamamlama işini ve Edip Gayrimenkul Yatırım A.Ş. tarafından ihale edilen Edip İplik AVM Köprülü Kavşağı işlerini tamamlayarak teslim etmiştir.

Şirket ayrıca, kendi yatırımı olan, İstanbul’da Tuzla bölgesinde 2007 yılında inşaatına başladığı 46 adet villa inşaatını tamamlayarak, aynı bölgede pazarlamaya yönelik satış ofisi kurmuştur.Fotoğraflar