“Türk insanı bizi çok iyi tanıyor. Çünkü sofrasında gaz lambası varken de, yollar çıkmazken de Kolin yanındaydı. Kolin, emek, özveri, cesaret ve azimle örülü bir başarı fotoğrafının adıdır.”


 Ayakta soldan sağa: 
Celal KOLOĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi), 

M. Kemal KOLOĞLU (Genel Koordinatör)
Oturanlar soldan sağa: 
Veysi Akın KOLOĞLU (Yönetim Kurulu Üyesi), 
Naci KOLOĞLU (Yönetim Kurulu Başkanı)


NASIL BAŞLADIK
Yola çıkarken Türkiye bize, biz Türkiye'ye güvendik. Türkiye evimiz, o evin inşasında harcımız, alın terimiz olsun istedik. Kurulduğumuz ilk günden bu yana hiçbir şekilde taviz vermediğimiz çalışma anlayışının temelini; “Hangi tutar ve şartla alınmış olursa olsun, taahhüt ettiğimiz işi, en iyi kalitede ve zamanında teslim etmek” ilkesi oluşturdu. Bu temel ilkemiz her ne kadar bizi yoğun ve hiç bitmeyen sorumluluklar altında bıraksa da şirketimiz için uzun vadede her zaman bir kazanç oldu. Türkiye, mum ışığından enerji santrallerine, toprak yollardan devasa ulaşım yatırımlarına, az zamanda büyük işler yapmış insanların ülkesi! İşte bu büyük işlerde Kolin'in de imzası var.


HEDEFİMİZ
Kolin olarak başlıca hedefimiz araştırmak, öğrenmek ve bilgiyi en uygun biçimde hayata geçirmek... Üzerinde çalıştığı her projede, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmayı temel hedef olarak benimsemek. Her türlü hizmeti devletten beklemek yerine, başta eğitim, sosyal ve çevre sağlığı alanlarda üzerine düşeni yapmayı ilke edinmek.
 

PRENSİPLERİMİZ VE İLKELERİMİZ
Taahhütlerimize bağlı kalarak, tüm taraflarla, dürüst ve şeffaf ilişkiler yürütmek. Konusunda uzmanlaşmış, kendisini sürekli yenileyen genç, deneyimli insan kaynağı ile işe başladığı ilk günden itibaren projelendirme, üretim, yapım ve uygulamayı, en üst seviyede yöneterek, taahhütlerini zamanında ve kaliteli şekilde tamamlamaktır.


KURUMSAL POLİTİKAMIZ
Kuruluştan bugüne kazandığımız bilgi birikimini ve teknolojinin sunduğu olanakları sürekli yenileyerek yeni yatırımlara yansıtmak. Hedefimiz doğrultusunda güvenilir, saygın, risk alabilen, uzmanlığıyla tercih edilen şirket olma özelliklerimizi her geçen gün pekiştirmek ve de “Uygarlık Yolunda Kalıcı Eserler İnşa Etmeye Devam Etmek”. Türkiye'de olduğu gibi, her zaman dünyanın en üst sıralarındaki inşaat şirketleri arasında bulunmak. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda öncü olmak.GENEL GÖRÜŞÜMÜZ
Güçlü Türkiye'nin güçlü firması olmak için büyük riskler almaktan korkmadık ve başladığımız büyük projelerden her defasında alnımızın akıyla çıktık. Ekonomimize güç, binlerce insana istihdam sağladık. Başarımızın arkasında 46 yıllık tecrübe, bilgiye dayanan liderlik, kalite ve liyakat, mayamızda Türk insanının sabrı, özverisi ve çalışkanlığı var. Sofrasında gaz lambası varken de, yollar çıkmazken de hep onların yanındaydık. Bu ülkenin toprağından aldıklarımızı “iş, aş ve istihdam” olarak Türkiye'ye vermeye hep devam edeceğiz. Güçlü Türkiye'nin güçlü ve köklü firması Kolin olarak, Türkiye'nin özkaynakları, tükenmez potansiyeli ve enerjisini yatırımlara dönüştürüyoruz. İnşaattan enerjiye, sanayiden turizme, eğitimden kültüre, farklı sektörlerde gerçekleştirdiğimiz yatırım projelerinin tek bir ana fikri var; “Kalkınmış, güçlü ve mutlu bir Türkiye.” İşte bu ilke ve çalışma anlayışımız da bizi hem ülkemizde hem de yurt dışında üstlendiğimiz taahhüt işlerinde önemli projeleri yürüten, güvenilir bir şirket konumuna getiriyor ve döviz girdileriyle sektöre, ekonomiye katkıda bulunuyoruz. Kolin İnşaat, gerçekleştirdiği büyük projelerle Dünya devler liginde yer alan küresel bir marka oldu.

Ve ne mutlu bize ki halkımızın güvenini kazanmış Kolin markasının başarısını sürekli kılmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.
 

"Uygarlık Yolunda Kalıcı Eserler İnşaa Ediyoruz"
Kolin İnşaat’ın bugün itibariyle ülkemizin saygın bir şirketi olarak yerini sağlamlaştırmasına katkıda bulunan, her zaman yanımızda olan çalışma arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.